X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
گرگ سفید
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 21 شهریور‌ماه سال 1384
در جستجوی افتخارات فراموش شده


این روزا  بر خلاف آمد عادت خبرای خوبی می شنویم. یکیش برپایی نمایشگاه* امپراطوری فراموش شده*س که این روزا تو لندن برپاست. نمایش ذکاوت و روح ایرانی در قلب غرب که  دید بدبینانه ای همراه با ترس نسبت به این سمت دنیا داره.
نمی تونیم بگیم دید دنیا نسبت به ما مهم نیست. این حرفا شعارهای تبلیغاتییه که کهنه شده. بدیهیه که برای موندن و برای پیشرفت باید چهره قابل قبولی از خودمون ارائه بدیم. اما حرف امروز من این نیست.

روزگار غم انگیزیه. عینهو آدمی شدیم که حنجره شو عمل کردن و درآروردن اونوقت ولش کردن بین یه سری آدم که دم به دقیقه ازش سوال می پرسن: *کجا بودی؟ چیکار می کردی؟ چرا لباست کثیفه؟ چرا دهنت بو می ده؟ خیلی احمقی ! منو ببین چه خوش تیپ و خوش فکرم! یاد بگیر بد بخت! بگو ببینم دو دوتا چند تا میشه؟ هان؟ نمی دونی؟ خاک بر سر بی سوادت کنن. بابات هم همین خر بود. برو گمشو از جلوی چشمام. حق نداری دست به کتابام بزنی کثیفشون می کنی. تو رو چه به کتاب؟ گمشو وگرنه پرونده تو می فرستم شورای امنیت !!! ...*

حرص داره نه؟


اما تو زمونه ای که همه داشتیم به لال بودن و بی افتخار بودن و هیچی نبودن عادت می کردیم . یکهو بعضی ها یادشون افتاد که وظیفه دفاع از شان و منزلت ایران و ایرانی بر دوششونه. البته باز جای شکرش باقیه...میدونی ؟ وقتی متن زیر رو از سایت روز خوندم داشت تو دلم قند آب می شد:

*و همه آن که صف کشیده اند، همچنان که از بلندگوی راهنماهای الکترونیکی آن ها شرح لوح کورش پخش می شود چهره هایشان به نشانه دقت و ناباوری جمع می شود. گوینده می گوید این منشور حقوق بشری است، مفهومی که برای همعهدان شاه هخامنشی کاملا ناآشنا بوده است. گوینده انگار می خواهد بگوید این آشناترین ورد زبان تمدن امروز جهان که مفتخر به نهادها و قوانینی است که از حقوق انسان ها پاسداری می کنند، ریشه اش این جاست...*

بعید می دونم حال نکرده باشی!

بعضی ها فکر می کنن نشون دادن تاریخ ایران قبل از اسلام  به معنی توهین به اسلام و دستاوردهای اونه . با اینکه اتفاقا عکس این مطلب صادقه: مردمی با اون فرهنگ و اون تفکر و پیشینه تمدن در مقابل اعجاز دعوت اسلام به برابری حقوق انسانها سر تعظیم فرو میارن. اونو می فهمن و حتی انحرافی رو که بنی امیه و بنی عباس در اون بوجود میاره بازم با هوش سرشارشون شناسایی می کنن و طرف عدالت رو می گیرن. حتی همین الان هم به جرئت میشه گفت زنده نگهداشته شدن اسلام در قرن پیچیده بیست و یکم مدیون تلاش روشنفکران مسلمون پارسیه......بنازم به خودمون!!!

حالا احساس خوبی دارم. ایرانی نباید بدون افتخار زندگی کنه. و نخواهد کرد.

جناب کورش دمت گرم شادمون کردی . آسوده بخواب!
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 27793


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها